Minecraft Kurt Evcilleştirme Rehberi

Minecraft’ta kendinize bir dost mu arıyorsunuz? Gerçek hayatta da insanların en büyük dostlarından olan kurtlar, Minecraft’ta da evcilleştirilebiliyor. Hatta evcilleştirdiğiniz kurtlar, sizi diğer zararlı hayvanlardan bile koruyorlar. Her oyuncunun evinde veya yanında sürekli bulunması gereken hayvanlardan bir tanesi yani.

Kurtlar, evcilleştirildikten sonra size saldıranlara ve sizin öldürmeye çalıştığınız koyun, inek ve tavuk gibi canlılara saldırıyorlar. Şimdi gelelim kurtların nasıl evcilleştirileceği konusuna…

Kurt evcilleştirmek için ilk olarak elimizde bir kaç tane kemik olması gerekiyor. Bazı kurtlar tek kemikte, bazıları ise birden azla kemik ile evcilleşiyor. İşin tuhaf yanı ise evcilleştirmek için kurt aradığınızda bir tane bile bulamazken, rastgele dolaşırken sürekli karşınıza kurt çıkması.

Minecraft Evcilleştirilmiş KurtNasıl kurt evcilleştirebilirim?
Elinizde kemik varken karşılaşacağınız kurda yaklaşıp, sağ tıklarsanız kurt, kemiği yer. Bu işlemi, kurdun kafasından kalp işaretleri çıkana kadar devam ettirmeniz gerekir. Kalpler çıktıktan sonra kurt evcilleşmiş demektir ve boynunda tasması olur.

Kemik nasıl bulacağım?
Skeleton denilen, okçu canavarları keserek kemik düşürebilirsiniz. Kestikten sonra kesinlikle kemik düşecek diye bir şey yok tabii ki. Hiç düşmeme şansı ile birlikte, en fazla 2 tane kemik de düşebilir.

Kurt, evcilleştikten sonra ne yaparlar?
Kurt, evcilleştikten sonra sürekli olarak peşinizde dolanır. Onu bir yerde durdurmak için sağ tıklamanız yeterlidir. Sağ tıklanan kurt, yere oturup sizin bir sonraki sağ tıklamanız ile ayağa kalkmak üzere bekler.

Peki bu kurtlar acıkmaz mı?
Tabii ki kurtlar da, sizin gibi acıkırlar. Acıktıklarını kuyruklarından anlayabilirsiniz. Kuyruğu kısalan kurt acıkmıştır. Çiğ yada pişmiş et vererek karınlarını doyurabilirsiniz.

Kurdumu nasıl çiftleştirebilirim?
İki tane kurdunuz varken tekine et verirseniz, diğerinin yanına gider ve bir kaç saniye sonra koca kafalı, sevimli, küçük bir kurt ortaya çıkar. O kurt da bir süre sonra büyür ve normal kurt boyutuna ulaşır.