Minecraft Ata Binme Rehberi

Minecraft Ata Binme Rehberi

Bildiğiniz üzere Minecraft’ta daha önceden sadece domuza biniliyordu. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 1.6 versiyonu ile oyuna türlü yenilikler geldi. Bu yeniliklerin başında atlar, eşekler ve katırlar yer aldı. Minecraft oyuncularını sevindiren nokta ise, bu hayvanların üzerine binerek daha hızlı hareket etme olanağı sağlanması oldu.

1.6 sürümünün yayınlanışı ile birlikte geçen sürede, hala atlara nasıl binileceğini bilmeyenler olabiliyor. Bu rehberimizde atlara nasıl binileceğini anlatmaya çalışacağız.

Minecraft AtÖncelikle oyunda herhangi bir atla karşılaşmanız gerekiyor. At ile durduk yere de karşılaşabilirsiniz, yumurta ile de (Minecraft At Yumurtası) çıkarabilirsiniz. At karşınızdayken, biraz öfkeli olabilmekte. Klavyenizdeki sol shift tuşu ile ata binebilirsiniz. İlk başta bir kaç kere binmeye çalışmalısınız. At sizi sürekli sırtından atacaktır. Buna rağmen ısrarlı bir şekilde binmeye devam ederseniz, sonunda atın üzerinden kalpler çıkar. At sizden hoşlanır ve sırtından atmayı bırakır. Atın üzerindeyken “E” tuşuna basarak, atın envanterine girebilir ve ata eyer (Sandle) takabilirsiniz. Eyer taktıktan sonra at sizin kontrolünüze girer ve siz nereye isterseniz oraya gider.

Attan inmek için de, sol shift tuşuna basmanız yeterli. Ayrıca ata zırh takarak atın savunmasını yükseltebilir, görünümünü güzelleştirebilirsiniz.

Eşeğe binmek isteyenler, eşeğe sandık da (Chest) ekleyebilirler.

Minecraft Ata Binme Rehberi” üzerine 41 yorum

 1. off ben binmek istiyorum çünkü üstümdekiher şey elmas enes arkadaşım atı elmas yapıyo ata elmaszırh takçam ama ata binemiyorum.

 2. ben minecrafta ustaysam zaten bunsa üstünde 1 oyun var odanu da beceririm çünkü 2 yıldan beri oynuyorum beğeniyorum çünkü harika olaylar oluyor o yüzden bayılıyorum
  bu oyun harika masa üstünde 1 oyun var oda minecraft

  1. olum ilk önce ata elma ver ama kalp çıkmıcak.sora ata binince elmaver.kalp çıkar.sora zırh ve eyer al.sonra ata bin atadoğru sağ basorda eyer ve zırh takma yeri olucak.eyer ve zırh ı oraya koy.at artık senin. :)

  1. 1.7.9 da yumurtayla ta yapın ya da bulun sonra sağ tıkla binin sizi atıcak kalpler çıkınca evcilleşti demektir
   fakat eğeriniz varsa ata binip e ye basın atın envanteri çıkacak eyeri sürüklryin hmen evcillşir :)

 3. Not: 1.7.2 de ata Mausenin sağ tuşuyla bininiyor. Yalnız elinizde hiç bir şey olmayacak (ok , balta , yün vb)

  1. 1.7.2 de artık eyeri de sadece nether kalesinden,zindandan ve demirci evlerinden ve diğer chest yerlerinden alınabiliyo.

   1. Eymen değerli yorumların için teşekkürler, sitemizde kullanabileceğimiz açıklama ve ip uçlarını bekliyoruz.

    1. elinde taş kılıç felan hiç bi şey olamayacak ozaman binebilirsin işine yaradıysa beğen dedi ki:

     elinde taş kılıç felan hiç bi şey olamayacak ozaman binebilirsin işine yaradıysa beğen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>