Minecraft Kurt Evcilleştirme Rehberi

Minecraft’ta kendinize bir dost mu arıyorsunuz? Gerçek hayatta da insanların en büyük dostlarından olan kurtlar, Minecraft’ta da evcilleştirilebiliyor. Hatta evcilleştirdiğiniz kurtlar, sizi diğer zararlı hayvanlardan bile koruyorlar. Her oyuncunun evinde veya yanında sürekli bulunması gereken hayvanlardan bir tanesi yani.

Kurtlar, evcilleştirildikten sonra size saldıranlara ve sizin öldürmeye çalıştığınız koyun, inek ve tavuk gibi canlılara saldırıyorlar. Şimdi gelelim kurtların nasıl evcilleştirileceği konusuna…

Kurt evcilleştirmek için ilk olarak elimizde bir kaç tane kemik olması gerekiyor. Bazı kurtlar tek kemikte, bazıları ise birden azla kemik ile evcilleşiyor. İşin tuhaf yanı ise evcilleştirmek için kurt aradığınızda bir tane bile bulamazken, rastgele dolaşırken sürekli karşınıza kurt çıkması.

Minecraft Evcilleştirilmiş KurtNasıl kurt evcilleştirebilirim?
Elinizde kemik varken karşılaşacağınız kurda yaklaşıp, sağ tıklarsanız kurt, kemiği yer. Bu işlemi, kurdun kafasından kalp işaretleri çıkana kadar devam ettirmeniz gerekir. Kalpler çıktıktan sonra kurt evcilleşmiş demektir ve boynunda tasması olur.

Kemik nasıl bulacağım?
Skeleton denilen, okçu canavarları keserek kemik düşürebilirsiniz. Kestikten sonra kesinlikle kemik düşecek diye bir şey yok tabii ki. Hiç düşmeme şansı ile birlikte, en fazla 2 tane kemik de düşebilir.

Kurt, evcilleştikten sonra ne yaparlar?
Kurt, evcilleştikten sonra sürekli olarak peşinizde dolanır. Onu bir yerde durdurmak için sağ tıklamanız yeterlidir. Sağ tıklanan kurt, yere oturup sizin bir sonraki sağ tıklamanız ile ayağa kalkmak üzere bekler.

Peki bu kurtlar acıkmaz mı?
Tabii ki kurtlar da, sizin gibi acıkırlar. Acıktıklarını kuyruklarından anlayabilirsiniz. Kuyruğu kısalan kurt acıkmıştır. Çiğ yada pişmiş et vererek karınlarını doyurabilirsiniz.

Kurdumu nasıl çiftleştirebilirim?
İki tane kurdunuz varken tekine et verirseniz, diğerinin yanına gider ve bir kaç saniye sonra koca kafalı, sevimli, küçük bir kurt ortaya çıkar. O kurt da bir süre sonra büyür ve normal kurt boyutuna ulaşır.

“Minecraft Kurt Evcilleştirme Rehberi” için 13 cevap

  1. oyuna başka başka isimlerle girmekten kaynaklanıyor bu sorun.
   örneğin eğer oyuna ali ismiyle giriş yaparsanız ve kurt evcilleştirirseniz kurt alinin olur başka bir isimle giriş yaptıgınızda kurt size tepki vermez

 1. Minecraft’tı açıp kapattıktan sonra kurdu (köpeği) oturmuş buluyorum. Bir daha kaldıramıyorum. Lütfen yardım eder misiniz? Ne biçim olay bu!!!
  YARDIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. benim köpekte peşimden geliyordu. oyunu kapattım açtım oturmuş halde buldum. bi daha da ayağa kaldıramadım. çözüm yok mu?

 3. arkadaşlar ben kurta sağ tıklayıp oturuyor ondan sonra birdaha sağ tıklayıp ayağa kalkıyor mınecraft ı kapatınca ve yeniden açtığımda köpek oturmuş halde görüyorum ve daha kaldıramıyorum

 4. Onu bir yerde durdurmak için sağ tıklamanız yeterlidir. Sağ tıklanan kurt, yere oturup sizin bir sonraki sağ tıklamanız ile ayağa kalkmak üzere bekler.

  Demişsiniz. Ama benimki oturuyor sağa tıklayınca kalkmıyor ?

  1. o sorun bendede var kurtu evcilleştirdikten sonra hep peşimden geliyordu çiftliğimde kalsın diye otutturdum oturdugu halde dolasıyor ayaga kalkmıyor bidaha ne yapabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir