Minecraft – Pasif Yaratıklar

admin tarafından 4 sene önce yazıldı, kez görüntülendi ve 11 yorum yapıldı.

Bu yazımızda sizlere, Minecraft’ın zararsız ve oyuna renk katan pasif yaratıklarından bahsedeceğiz. Pasif yaratıklar, oyunun olmazsa olmazlarındandır. Bu yaratıklar size durduk yere saldırmazlar ve çoğu, siz saldırınca da karşılık vermez kaçar.

Bu yaratıklar, sizlere tecrübe puanının yanı sıra yün, yiyecek ve benzeri eşyalar da kazandırabilir. Kimisi kendiliğinden uygun şartlar olduğu zaman doğar, kimisini sizler de yaratabilirsiniz. İşte o yaratıklar…
Domuz

1. Domuzlar

Domuzlar, oyunda karşınıza pembe renkte çıkarlar. Oyuna yiyecek ihtiyacını gidermek amacıyla eklenen bu yaratıklar, gruplar halinde doğarlar. Domuzlar, durduk yere sizinle çarpışıp sizi yüksek bir yerdeyseniz aşağıya düşürebilir.

Öte yandan domuzların üzerine eyer koyup binebilirsiniz. Havuçlu olta ile istediğiniz yere sizi götürürler.

Koyun

2. Koyunlar

Minecraft’a 0.30 versiyonunda dahil olan koyunlar, 2-8 adet arası gruplar halinde doğarlar. Çimen olmayan yerlerde dolaşmayan bu canlılar, çimenli yerleri tercih ederler. Öldürdüğünüz takdirde size yün veya et verirler. Makasla keserek de yün elde edebilirsiniz.

 

İnek3. İnekler

Oyundaki pasif yaratıklar arasında en büyüğü ineklerdir. Kova ile süt elde edebileceğiniz gibi, keserek en az 0, en fazla 3 adet deri de düşürebilirsiniz. İnekler, oyunda tek başına gezebilen yaratıklardır.

 

 

Tavuk4. Tavuklar

Pasif yaratıklar arasında en küçük olanları, tavuklardır. Yüksek bir yerden düşerken kanatlanıp hasar almayan tavuklar, kesildikleri zaman çeşitli miktarlarda deri, et, tüy ya da yumurta düşürebilirler. Tabak elinizdeyken, tavuklara sol tıklayarak çorba elde edebilirsiniz.

 

Kedi5. Ocelot (Kedi)

Karşılaşma olasılığınız az olan kediler, sizi gördüğü an kaçarlar. Yaklaşmayı başarıp balık vermeniz durumunda evcilleşme şansları vardır. Kediler, kesildiklerinde hiçbir şey düşürmezler.

Benzer Yazılar
Yorumlar ( 11 )
 1. can dedi ki:

  mürekep balığı

 2. ghfvj kş4 dedi ki:

  at ve kurt yok tavuk çorba vermez

 3. ghfvj kş4 dedi ki:

  at ve köpek eksik ve tavuk çorba vermez

 4. Chamonze dedi ki:

  Ve en küçük mob bat tır

 5. Eymen dedi ki:

  Burda ahtapot,köylü,mantar ineği(mööntar),yarasa ve oyuna 1.6’da eklenen at eksik.Ayrıca tavuk çorba ve deri vermez ve bazen değil 5-10 dakika da yumurta verirler.Kedileri evcilleştirmek istiyorsanız en az 3 balığınız olmalı ve kediler ormanda bulunabiliryor.Ve yarasa ile tavuk aynı boyda.Ayrıca ne ile çekildiklerini de yazmamışsın.

 6. Yiğit dedi ki:

  Bence bu yazıyı güncellemelisiniz.Koyundan et düşmez.Tavuk çorba vermez ve bazı pasif mobları yazmamışsınız.

 7. Muslu dedi ki:

  Gerçekten iyi bir rehber.Ancak tavuklara kase ile sol tıklandığında çorba geldiğini bilmiyordum.+ 1 = 9

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı MinecraftRehber.com sitesine aittir, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. Tüm hakları saklıdır.


zayıflama ayakkabısı