Minecraft Saat, Pusula ve Harita Yapımı

admin tarafından 4 sene önce yazıldı, kez görüntülendi ve 9 yorum yapıldı.

Minecraft’ın büyük dünyasında kaybolmamak mümkün değil. Bir süre sonra ister istemez gerek maden, gerek avlanma gerekse yeni yerlerin keşfi için evimizden uzaklaşmamız şart haline geliyor. İşte bu gibi durumlarda yönümüzü bulmak, nereye gittiğimizi ve nereye gideceğimizi anlamak için bir takım eşyalar var.

Bunlar günlük yaşantımızda kullandığımız saatler, pusulalar ve haritalar… Yapımı sanıldığı kadar zor olmayan bu üç eşyayı icat ederek oyunu daha kolay bir şekilde oynayabilirsiniz.
Minecraft Saat Yapımı

1. Saat Yapımı

Saati 4 altın, 1 kızıltaş, yani diğer adıyla redstone ile yapabiliriz. Herhangi bir yere takılmamasıyla birlikte, saat sadece elinizdeyken saate kontrol edebilirsiniz. Nasıl yapılacağı, sağ taraftaki resimde gösterilmekte.

 

Minecraft Pusula Yapımı

2. Pusula Yapımı

Saat ile yapılışı aynıdır. Tek farkı, altın yerine demir konarak oluşmasıdır. Yani 4 demir, 1 kızıltaş (redstone) ile yapılmakta. Harita yapımında da kullanılan bir eşya olan pusulalar, doğduğunuz yeri kuzey olarak gösterir.

 

Minecraft Harita Yapımı

3. Harita Yapımı

8 adet kağıt, 1 adet pusula ile yapılabilir. Oyunda en çok gereken eşyalardan bir tanesi olarak özetlenebilir. Harita sayesinde evinizden istediğiniz kadar uzaklaşıp, tekrar geri kolayca dönebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yorumlar ( 9 )
 1. ilker dedi ki:

  Pusula Yattığınız Yerimi Gösteriyor ?

 2. Ben dedi ki:

  Haritayı yapamadim elimde tüm eşyalar var ancak crafting table da görünmüyor

 3. Hakan dedi ki:

  Saat ne işe yarıyor

 4. Eymen dedi ki:

  Saatin nasıl kullanıldığını tam vermemişsin.Saatin ibresinin arka planında mavi olan taraf sabahı siyah taraf da geceyi gösteriyor.Harita onu yaptığınız yerin biraz yakınlarını gösteriyor.Yakınlardan çıkarsanız sizi çıktığınız yerde olarak belirliyor.

  • admin dedi ki:

   Eymen aydınlatıcı ve bilgi verici yorumun için teşekkürler, müsait olduğun zamanda site kullanıcılarımız için böyle kaliteli bilgiler verirsen seviniriz.

 5. ali dedi ki:

  Minecraft Saat, Pusula ve Harita Yapımı hakkında yardımcı olurmusunuz?

 6. berkay dedi ki:

  hatita sadece çok az bi kısmı gösteriyor bunu nasıl büyüte biliriz

 7. KreedzZ dedi ki:

  5 6 tane ev yaptım hepsini kaybettim 😀 yeni başladım acemilik bunları öğrendiğim iyi ooldu sağolun9 + = 16

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı MinecraftRehber.com sitesine aittir, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. Tüm hakları saklıdır.


zayıflama ayakkabısı