Minecraft Pizza Spleef Haritası (Mini Oyun)

Spleef türünde yani, diğer oyuncuların altındaki blokları kazarak onu aşağı düşürmenizi gerektiren mini oyun haritalarından bir tanesidir. Ancak bu haritanın, diğer spleef türü haritalara göre bayağı gelişmiş yanı var. Harita, tamamen bir pizza üzerine kurulmuş durumda.

Bloklarla yapılan pizza sebzelerini ve baharatlarını yiyerek, karakterinize geçici özellikler kazandırabiliyorsunuz. Her renk blok, başka özellik taşıyor. Örnek vermek gerekirse bazı bloklar sizi hızlandırabiliyor, bazıları daha yükseğe zıplamanızı ve hatta görünmez olmanızı sağlıyor; bazıları ise creeper yaratmanıza olanak tanıyor. Bu tür özellikler elde ederek rakiplerinizi pizzanın aşağısına göndererek alt etmeniz lazım.

Tek başına oynamak isteyen oyuncular için pek tercih edilesi bir harita değil. Çoklu oyuncu ile oynanan haritalardan bir tanesidir. Haritayı kurduktan sonra oyunu açıp, Start yazan butona tıklayarak oyun için geri sayımı başlatabilirsiniz.

Paylaşıldığı andan itibaren büyük bir beğeni toplayan haritanın yapımcısı ise, SethBling nickli Minecraft oyuncusu.

Haritadan Görüntüler

Haritanın Tanıtım Videosu

Haritanın Kurulumu

  1. Genellikle %appdata%/.minecraft dizininde bulunan Minecraft’ın kurulu olduğu klasöre gidin.
  2. Açtığınız klasörde bulunan saves klasörüne, aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indireceğiniz ZIP dosyasını açın.
  3. Minecraft’a girdikten sonra tek kişilik oyun modundaki dünya listesinden Pizza Spleef‘i seçerek yeni haritanızın keyfini çıkartın.
  4. Haritayı çoklu oyuncu modunda oynamanızı öneririz. Çok oyuncu için hazırlanmış durumda.
  5. İyi eğlenceler!

Pizza Spleef Haritası