Minecraft 1.7.2 – 1.6.4

Minecraft’ın 1.7’den önceki son güncellemeleri devam ediyor. Oyunun yapımcı firması 1.7 sürümünü oyunculara sunmadan önce yapılan bazı hata düzenlemelerini, minecraft 1.7.2 ve 1.6.4 sürümü adı altında 1.6.2’den sonra yayınlandı.

Bu sürümde oyuna herhangi bir yenilik eklenmedi. Bunun nedeni, oyunun yapımcı firmasının, geliştirilen tüm yenilikleri 1.7 sürümü adı altında yayınlayacak olması gösterilebilir. Ancak oyun yenilikleri dışında, oyundaki bazı hatalar giderilerek oyuncuların beğenisine sunuldu.

Ayrıca oyunu kurduktan sonra, oyun hakkında çeşitli rehberlere veya ipuçlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için sizleri yeniden sitemize bekliyoruz. Minecraft rehberleri, kılavuzları, doku paketleri, modları ve sunucu adresleri dahil onlarca içerik, bu adreste.

Minecraft Kurulumu
Minecraft resmi internet sitesinden dosyasıları bilgisayarınıza indirin.
İnen Minecraft.exe isimli dosyaya çift tıklayarak çalıştırın.
Java dosyası çalıştıktan sonra karşınıza e-mail adresi ve şifre soran bir pencere çıkacak. Oraya Minecraft üyelik bilgilerinizi yazacaksınız. Eğer üye değilseniz, buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.
Üye bilgilerinizi yazıp Login butonuna tıkladıktan sonra oyunun launcher penceresi açılacak.
Launcher penceresinin alt tarafında bir loading çubuğu dolmaya başlayacak. Çubuk dolduktan sonra “PLAY” butonuna tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz.