Minecraft Elmas Bulma Rehberi

ElmasMinecraft’ın en önemli eşyalarından bir tanesi de elmaslardır. Elmaslar genel olarak kürek, balta gibi araç gereçlerin yanında zırh ve silah gibi eşyaların yapımında işe yarar. Bu tür eşyaların en kalitelisi, elmaslar ile yapılandır. Yani elmas ile yapılan bu tür eşyaların verimliliği, kırılmazlığı ve ench basılırsa eklenen bazı özellikleri fazla olur.

“Nasıl elmas bulabilirim?” dediğinizi duyar gibiyim. Elmaslar, yer derinliliğinin 15. seviyesinde genel olarak görülür. Bunun için oyundayken, olduğumuz yerden aşağıya doğru kazmamız gerekiyor. Kazarken, kaçıncı derinlikte olduğumuzu ise F3 tuşuna basarak açacağımız bilgi kısmından görebiliriz. Bu bilgiler, F3 tuşuna bastığınızda sol üst köşede yer alır. y= olarak gösterilen kısım, bizim işimize yarayacak olan derinliği bildirir. Siz bu kısmı açtığınızda 50 ve civarı bir sayı görebilirsiniz. Bu sayıyı yeri kazarak 15’e düşüreceğiz. Kazı işlemine başlamadan önce yanımıza bolca demir ve üzeri türde kazma, yiyecek ve meşale almamız iyi olur. Daha sonra kazmaya başlayabiliriz.

15. derinliğe indiğinizde direkt olarak elmas görmemeniz çok normal. Eğer direkt olarak karşınıza elmas çıktıysa, şansınız bayağı bayağı var demektir. Çünkü normal şartlarda 15. derinliğe iner inmez elmas çıkma şansı imkansız denecek kadar azdır. Elmas çıkması için dua edeceğimiz yere, lavlara düşmemek için edebiliriz.

Neyse konuya dönelim, 15. derinliğe kadar kazdıktan sonra çat diye bir mağaranın içine ya da lavlara düşme ihtimaliniz var. Lavlara düşerseniz hızlı bir şekilde altınıza kırık taş koyarak kurtulmaya çalışın. Mağaraya düşmeniz durumunda ise işler daha kolay olabilir. Mağaraya düştükten sonra o civarları dolaşarak elmas arayın.

Mağaraya düşmemeniz durumunda, normal bir şekilde kazdıysanız bulunduğunuz 15. derinlikte sağa ve sola doğru ilerleyecek şekilde kazıya devam edin. Bu arada karanlık bastıkça etrafı meşaleler ile aydınlatın. Bu şekilde kazmaya devam edin, sıkılsanız bile bırakmayın. Bir süre sonra kesinlikle çok sayıda elmas ile karşılaşacaksınız.

[alert type=”info”]NOT: Bu arada elmaslar genelde lavların etrafında görülür. Eğer bir mağara bulursanız lavların etrafına bakmayı ihmal etmeyin.[/alert]

“Minecraft Elmas Bulma Rehberi” üzerine 8 yorum

  1. Minecraft Elmas Bulma Rehberi çok işime yaradı bu sitede emeği geçen her kese çok teşekkürler

  2. minecraft elmas bulut nasıl alıyorum beyler bir yardımcı olun lütfün

  3. Kömürlerin etrafını da arayabilirsiniz bana genelde oralarda çıkıyordu. İyi forumlar:)

  4. genelde 9 ila 5 inci seviyelerede ben çok denk geliyorum 5 ila 9 da çıkan lavları kapatıp ilerleyin biraz riskli ama doğru taktikle kazarsanız baya elmas bulursunuz ben 5 inci seviyede 64 elmas bulup çıktım ama 15 i bilmiyordum 15ide deneriz

Yorumlar kapalı.