Minecraft Klon Cevheri Modu (Multiply Mod) [1.6.4]

Minecraft’ın maden meraklısı oyuncuları çok iyi bilirler. Elmas, altın ve demir bulmak zordur, bulununca da belirli bir miktarda düşürülebilir, fazla çıkmaz. Bu nedenle daha fazla aramak, bulmaya çalışmak gerekir. Bu da oyuncuyu bir hayli sıkar.

Bu gibi durumlara çözüm anlamında PlayerInDistress kullanıcı adlı bir mod yapımcısı, bizler için muhteşem bir mod hazırlayıp 1 hafta önce paylaşmış. Şöyle ki; modu oyununuza kurarak tıpkı elmas cevheri, altın cevheri gibi oyuna bir de “klon cevheri” ekleniyor. Bu klon cevherleri 16. seviyenin altında kolay bir şekilde bulunabiliyor.

Bulunan klon cevherleri, elmaslarla aynı sayıda yani 4’er parça olarak düşüyor. Klon cevherleri biriktirilerek, 2x, 4x, 8x, 16x, 32x ve 64x olarak eşyaları çoğaltmaya yarıyor. Aşağıya eklediğimiz moddan görüntüler kısmından, nasıl eşya çoğaltabileceğinizi görebilirsiniz.

Oynarken rastladığınız klon cevherlerini, demir ve daha kaliteli kazma çeşitleri çıkartabilirsiniz. Örneğin 4x ve 8x şeklindeki klon cevherlerini yan yana koyarak 32x şekline dönüştürebilme olanağınız da var. Klon cevheri, oyunda kırmızı X şeklinde görünüyor.

[alert type=”info”]NOT: Bu modu oyuna yükleyebilmeniz için bilgisayarınızda Minecraft Forge yüklü olmalıdır.[/alert]

Moddan Görüntüler

Modun Tanıtım Videosu

Modun Kurulumu

  1. İndirdiğiniz .zip dosyasını Minecraft’ın kurulu olduğu dizindeki mods klasörüne atın. (Genellikle “%AppData%/Roaming/.minecraft/mods” dizininde bulunur.)
  2. Oyunu açıp yüklediğiniz yeni modun keyfini çıkartın!

Multiply Mod