Minecraft Artık Twitch.tv Destekli!

Oyun yayınlarının başkalarıyla paylaşılabildiği, izleyici kitlesi oluşturup bu kitleye özel yayınlar yapılmasını sağlayan Twitch, nihayet Minecraft destekli hizmet vermeye karar verdi. Minecon’da 2 Kasım tarihinde resmi ağızdan yani Mojang tarafından sunulan haberde, Twitch yayınlarının test aşaması ile başladığı duyuruldu.

Ancak bu test yayını henüz tam olarak herkes tarafından ulaşılabilir hale getirilmedi. An itibari ile yalnızca Windows XP ve MacOS X Lion (10.7) işletim sistemi kullanan oyuncuların kullanabileceği uygulama, Twitch hesabının Minecraft ile bağlanması birlikte çalışıyor. Oyunu oynarken F6 tuşuna basıldığı an Twitch desteği açılıyor ve Twitch hesabınızdan otomatik olarak canlı yayın başlıyor.

Test yayını duyurulduğu andan itibaren bir çok Minecraft oyuncusu tarafından büyük beğeni topladı.

Konuyla ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı İngilizce video için;

Minecraft, 33 Milyon Satışa Ulaştı!

Oyun dünyasının en eğlenceli, en yaratıcı oyunlarından birisi olmayı başaran Minecraft, rekor üzerine rekor kırmaya devam ediyor. Oyun neredeyse bir ülke nüfusu kadar oyuncuya sahip oldu. Son edinilen bilgilere göre Minecraft, 33 milyon satışa ulaşmayı başardı.

Oyun, 33 milyon satışın %36’sını PC’den, %24’ünü Xbox 360’tan, geri kalanını ise mobil platformdan gerçekleştirdi. Yani Mojang firması sadece PC ortamında ayda 500 bine  yakın satış yapıyor. Ancak bu satış sayısı Mojang için yeterli olmamış olacak ki oyun PS3, PS4, Vita ve Xbox One için de satışa sunulacak. Böylelikle firmanın satışlarında büyük ölçüde artış yaşanacak.

Oyunu satın alıp oynayan oyuncular ise hallerinden memnun görünüyorlar. Çünkü oyuna yapılan her güncelleme ile oyundan alınan eğlence de aynı oranda artıyor. Hatırlanacağı üzere firma son olarak 1.6 sürümünde oyunda türlü yenilikler getirmiş, at ve benzeri eklemeler ile oyuncuların oyundan daha fazla keyif alması sağlanmıştı.