Minecraft PvP Survival Duvarlar Haritası (The Walls)

İnternette çok sayıda videosu bulunan, Minecraft’ın gelmiş geçmiş en gelişmiş haritalarından bir tanesi. Aşağıdaki harita videosunu izledikten sonra, haritanın ne kadar geliştirildiğini, haritaya ne kadar emek verildiğini göreceksiniz. Redstone yardımı ile yapılan geri sayım sistemi ise muhteşem. 15 dakika süre tutan sayaç, geriye doğru saymaya başlıyor. Devasa büyüklükteki sayaç, 4 ayrı kısım tarafından da görülebiliyor.

Bu kısımlara ise 4 farklı oyuncu konuyor. Harita zaten en az 2, en fazla 4 kişilik oynanabiliyor. Bunun yanında 4’ün katları şeklinde oynanması da eğlenceli olabilir. 4 farklı kısımda bulunan oyuncular, kendi topraklarında ellerinden geldikleri kadar gelişmeye, keşfedilmemiş yerleri keşfederek zırh ve silah yapmaya çalışıyorlar. 15 dakika içinde kendinize kale yapıp ok ve yay hazırlayarak size yaklaşanları uzaktan avlama gibi hamleler de mümkün. 15 dakika dolduktan sonra dünyayı 4 eşit parçaya bölen duvarlar, yavaş yavaş düşmeye başlıyor.En yukarıdaki duvar da aşağıya düşünce, savaş başlıyor. 4 takım arasında yapılan savaşın ardından en sona kalan, oyunun kazananı oluyor.

Nefes kesen fragmanı izledikten sonra oyun hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 1 milyona yakın görüntülenmeye ulaşan harita, 350 bin kere indirildi.

Oyuncu Kuralları

 1. Her takım veya her oyuncu, oyun başlamadan önce haritada bulunan hücrelerde beklemek zorundadır. Hücreler, sizi oyun başladığınızda haritaya itecektir.
 2. Haritayı 4 farklı parçaya bölen kum bloklarını kırmak YASAKTIR.
 3. Kum bloklardan oluşan duvarların boyu ile eşit yüksekliklerde binalar veya taşlar YAPMAYIN.
 4. Diğer oyuncuları öldürebilmek için zekanızı, becerilerinizi ve yaratıcılığınızı kullanın.
 5. İttifaklar oluşturmak serbesttir, ancak tek bir oyuncu ile oluşturulabilir. İttifaklarda ihanet etmek serbesttir. Bu nedenle güvenebileceğiniz oyuncularla ittifak kurmaya dikkat edin.

Hakem Kuralları

 1. Her oyuncuyu, oyun başlamadan önce hücresine yerleştirin.
 2. Canavarları kapattığınızdan emin olun.
 3. Oyunu başlatan kişi, oyuna dahil olmak istiyorsa kendisinin godmode’sini değiştirmek için 15 saniyesi bulunuyor.

Haritadan Görüntüler

Haritanın Tanıtım Videosu

Haritanın Kurulumu

 1. Genellikle %appdata%/.minecraft dizininde bulunan Minecraft’ın kurulu olduğu klasöre gidin.
 2. Açtığınız klasörde bulunan saves klasörüne, aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indireceğiniz ZIP dosyasını açın.
 3. Minecraft’a girdikten sonra tek kişilik oyun modundaki dünya listesinden The Walls‘ı seçerek yeni haritanızın keyfini çıkartın.

The Walls Haritası