Minecraft Hunger Games Nedir? Nasıl Oynanır?

Minecraft hunger games yani Türkçe adıyla açlık oyunları, oyunda yer alan bir çok oyun modundan bir tanesidir. Bu modda amaç, karakterinizi güçlendirecek eşyalar arayıp bulmak ve oyundaki diğer karakterleri öldürerek hayatta kalan son karakter olmak. Bu oyun türünü sadece çoklu oyuncu modunda oynayabilirsiniz.

Hunger games oyun modu, her sunucuda farklılık gösterebilen değişiklikler barındırabilir. Genel olarak oyun dünyasına herhangi bir etki yapamazsınız. Yani ne toprak kazabilirsiniz, ne de hayvan kesebilirsiniz. Sunucuda gizlenmiş sandıklardan zırh, yiyecek ve silah gibi eşyalar toplayarak, güçlü bir karakter haline gelmeniz gerekir. Bazı sunucularda başlangıçta bir süre güçlenmeniz için ölümsüzlük süresi olur, bazıları direkt olarak savaşı başlatır. Sunucuların çoğu, kit kullanır. Bu kitler ise oyuna başlamadan önce alabileceğiniz bir kaç eşyayı belirler. Her kit, kendisine has başka özellik barındırır.

Hunger games sunucularının çoğunda takım kurabilir. Oyunun başında büyük ihtimalle karşınıza “Team?” yazan bir kaç oyuncu çıkar. Bunlarla takım olmanız hayatta kalmanız açısından iyi olur. Bir kaç kişi ile takım kurduktan sonra elinizdeki takım arkadaşlarınızı göstermeyen, sadece düşmanın yönünü gösteren pusulalar ile savaşabilirsiniz. Çoğu sunucuda bu pusulalar oyun başında, oyunun uzun sürmemesi ve karakterlerin bir an önce savaşabilmesi için verilir. İnternet üzerinden Türk veya yabancı sunucular aracılığıyla sizler de bu eğlenceye katılabilirsiniz.

Eğer arkadaşınız ile teamspeak ya da skype gibi bir uygulama üzerinden konuşarak aynı sunucuda oynarsanız, oyun daha zevkli bir hale gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir